25 Mayıs 2019, Cumartesi
Ana Sayfa / Haberler / DJI’ın yeni drone’u 360 derecelik çarpışma önleme ile gelecek

DJI’ın yeni drone’u 360 derecelik çarpışma önleme ile gelecek

DJI 360 derecelik çarpışma önleme sistemi olan yeni drone’u ile karşımıza çıkacak gibi gözüküyor.

Şüphesiz ki Drone üreticileri arasında 1. numarada yer alan üretici DJI. Henüz yeni bir firma olmasına rağmen kullanıcıları ve kullanımdan kaynaklı oluşabilecek zararları en az indirmek için çalışan ve sadece PARA’yı düşünmeyen bir şirket olduğunu da ortaya koyuyor.

Uzun süredir üzerinde çalıştığı DJI Mavic 2 hakkında yeni ve güncel bilgiler gelmeye devam ediyor. En son internete sızan yazılı/görsel bilgilere göre 360 derecelik çarpışma önleyiciyle gelecek gibi görünüyor.

Yayınlanan video da Mavic 2’nin önceki modelinden daha şık ve daha aerodinamik olabileceğini gösterirken aynı zamanda katlama mekanizması, şekli ve rengi açısından Mavic Pro tasarım öğelerini koruduğunu gösteriyor.

Öğeler korunmuş ama değişikler büyük. Öncelikle önlerde ve yanlarda engellerden kaçınmaya yönelik kameralar/sensörler bulunmakta hakeza 360 derecelik koruma için geriye kalan bu diğer kısımlarda da bu kemera/sensörlerin bulunması bekleniyor.

Bunlara nazaran görselde çıkarılabilir Gimball olduğuda görülebiliyor (bkz:GoPro Karma).

Kaynak: https://dronedj.com/2018/07/06/breaking-news-dji-mavic-2-photo-leaked-online/

İlginizi Çekebilir

Drone kullanıcıları güvenlik farkındalık testine girecek

İngiltere’de yeni bir yasa tasarısı drone kullanıcılarının güvenlik farkındalık testinden geçmesini zorunlu kılmayı öngörüyor. Yasa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir