21 Haziran 2024, Cuma
Ana Sayfa / Haberler / DJI SPARK türkçe tanıtım videosu

DJI SPARK türkçe tanıtım videosu

DJI, ekonomik bir fiyatla  drone almak isteyen biz kullanıcılar için uygun bir seçenekle karşımıza çıkmaya hazılanıyor.

 

Ünlü teknoloji devi DJI, Mayıs ayında New York’ta düzenlenen basın toplantısında SPARK’ı tanıttı. 5.6″lik bir genişliğe sahip olan Spark’ın ağırlığı ise bir kilogramdan az. Kısaca oldukça küçük olan bu drone barındırdığı teknoloji ile oldukça bir harika diyebiliriz.

Saniyede 30 kare çekebilen bu drone’nin video çözünürlülüğü ise 1080p ve net bir çözünürlülükle güzel fotoğraflar çekmeyi sağlayan kamerası ise tam 12 Megapiksel. Bunların yanı sıra Spark, 270 gram ağırlığında ve Phantom 4’teki ActiveTrack ve TapFly gibi akıllı uçuş teknolojilerini de bünyesinde bulunduruyor.

Spark 100 metreye kadar yol alabiliyorken tek sarjla 16 dakika boyunca havada kalabiliyor. Bunun yanı sıra pili de rahatlıkla takıp çıkarılabiliyor. Spark’ın üzerindeki kamera çekimler esnasında titreme ve benzeri olayları önleyebilecek teknolojiyi barındırıyor olması da kendi segmentindeki ürünler arasında oldukça dikkatleri üzerine topluyor.

Telefonunuzu unutmuş olsanız dahi, bu Spark’ı uçurmak için engel  değil. Dışarıdan rahatlıkla kontrol edebileceğiniz drone kamerasını, el hareketlerinizle de yönlendirebileceksiniz. Saate 31 mil hızında gidebilen drone en fazla 10-20 feet yüksekliğe çıkabiliyor.  GPS ve GLONASS konumlandırma sistemlerinin üzerinde bulunduran Spark, iç mekan konumlandırması ve ortamdaki engelleri görüntüleyebilecek, 3D görüntüleme özelliğine de sahip.

Son olarak cihazın fiyatından söz edecek olursak, Spark’a sadece 499 dolardan sahip olabileceksiniz.

Satın Al: https://store.dji.com/product/spark

Hadi şimdi DJI Spark’ın Türçe taınıtım videosunu izleyelim.

İlginizi Çekebilir

Drone’ların yeni korkulu rüyası: DroneGun MkIII

2018 yılının Aralık ayında İngiltere’nin başkenti Londra’daki Gatwick Havalimanıüzerinde izinsiz uçurulan drone’lar nedeniyle 36 saat boyunca …

3 yorum

  1. Drone’nin özellikleri çok iyi ama pahalı. Yerine DJI Phantom 3 alınabilir. Tabi karar elbette alıcıların ama bende bir alternatif sunmuş oldum.

  2. Şuanda bu dronenin en uygunu kendi sitesinde satılıyor. Ben almak için karar verdim en uygunu kendi sitesindeydi. Yine TR fiyatlarından uyguna gelecektir. Özellekklerini birde burdan okuyunca insanın içi daha da bir ısınıyor spark’a 🙂 Bu arada güzel blog olmuş tebrikler.

  3. Güzel cihaz. Keşke benim olsa ?

Bir cevap yazın